Sociálne siete

Autor: Vivien Futóová | 14.4.2015 o 15:20 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  53x

Mnoho ľudí používa rôzne typy sociálnych sietí, hlavne Facebook, ale len málo ľudí si uvedomuje jeho negatívny vplyv na život a súkromie užívateľov.

Netvrdím, že tieto siete majú len negatívne vplyvy na ľudí. Sú dobrými prostriedkami na komunikáciu s kamarátmi a rodinnými príslušníkmi, ktorí bývajú ďaleko od nás alebo nemáme šancu sa s nimi osobne stretnúť. Vieme ako sa majú, môžeme si pozrieť ich fotky z dovoleniek  a istým spôsobom môžeme byť súčasťou ich každodenného života.

Odborníci tvrdia, že veľkým rizikom je plytvanie času. Nárastom počtu informácií rastie aj čas strávený na sociálnych sieťach. Veľa ľudí strávia hodiny sledovaním facebooku, čítaním a vypisovaním statusov, pozeraním videí a fotiek. Po dlhom dni v práci alebo v škole môže byť Facebook zdrojom zábavy a istého spôsobu oddychu. Práve preto sa na túto problematiku nemôžeme pozerať len jednostranne.

Osobné údaje sú najcitlivejšou stránkou celého systému sociálnych sietí. Väčšina užívateľov zverejňuje svoje fotografie a rôzne intímne informácie. Niektorí pociťujú potrebu sa podeliť o každý detail svojho dňa a často krát aj o zážitky alebo  informácie, ktoré by si mali nechať skôr pre seba. O tisícoch selfie fotiek už ani nehovoriť. Áno, niekedy sú zaujímavé a kreatívne, ale je nutné zverejniť denne aj viac rovnakých fotografií spred zrkadla ?

 Údaje nie sú vždy v bezpečí a môže sa k nim dostať veľa neoprávnených osôb. Ochrana dát bola niekoľkokrát prelomená, čím sa osobné dáta niektorých ľudí dostali do nevhodných rúk. Práve preto by sme mali dávať väčší pozor pri zverejňovaní osobných údajov na internete a sociálnych sieťach.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?